r
/Αν έχετε προβλήματα ακρόασης, πατήστε εδώ

Διαφήμιση Ευβοϊκού Ποδοσφαίρου.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ. 3-3
           Όσοι τυχεροί  βρέθηκαν το Σάββατο στο γήπεδο της ΔΡΟΣΙΑΣ απόλαυσαν ένα χορταστικό θέαμα με πολύ ωραίο ποδόσφαιρο γεμάτο πάθος, πλούσιο σε φάσεις και γκολ, με ανατροπές στο σκορ, και συγκινήσεις που κράτησαν όλους τους φιλάθλους καθηλωμένους από το πρώτο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
          Η ομάδα μας τα τελευταία παιχνίδια άσχετα αν δεν έχει καταφέρει να πάρει τους βαθμούς της Νίκης (τρεις ισοπαλίες με ομάδες που έχουν μεγαλύτερη συγκομιδή βαθμών φέτος) Αρτάκη εκτός, Λουκίσια εκτός, και με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ έδειξε ότι έχει συνέλθει αγωνιστικά σε μεγάλο βαθμό και αρχίζει να βρίσκει σιγά - σιγά τον εαυτό της και το μέταλλο που είχε τα προηγούμενα χρόνια σαν ομάδα.
   Μην ξεχνάμε ότι 5 παίχτες της περσινής ομάδας του Α.Π.Κ.Ο. αγωνίστηκαν με την φανέλα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.
Το φιλμ του αγώνα - Κυριότερες φάσεις και γκολ:
1.Δυνατό σουτ του Παναγιωτάκου  με καλές προϋποθέσεις αποκρούει την μπάλα ο Ευαγγελινός.
2,Ο Σπυρόπουλος κάνει άνω κάτω την άμυνα του Ολυμπιακού σουτάρει με δύναμη αλλά και πάλι ο Ευαγγελινός σώζει τον Ολυμπιακό.
3. 24' λεπτό ο Συμιακάκης κάνει λάθος υποδοχή με το χέρι ο Μεθενίτης εκτελεί το φάουλ ο Βεζυρτζόγλου πιάνει την κεφαλιά η μπάλα καταλήγει στον Μπισμπικόπουλο που πλασέ κάνει το 0-1.
4.Δυνατό πλασέ του Μπαϊμοπάκη μέσα στην περιοχή αλλά και πάλι ο Ευαγγελινός σώζει τον Ολυμπιακό.
5. 29' λεπτό Ο Μπαϊμπάκης παίρνει την μπάλα από το κέντρο κάνει άνω κάτω όλη την ομάδα του Ολυμπιακού και με ευθύβολο συρτό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα αρχικά στο εσωτερικό της κάθετης δοκού και στην συνέχει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει αυτή την φορά Ευαγγελινού.
6. 40' λεπτό Ο Ματζούνης εκτελεί φάουλ και σημαδεύει αριστοτεχνικά  εκεί που πρέπει τον Αντωνόπουλο ο οποίος με δυνατή ασύλληπτη κεφαλιά κάνει την ανατροπή και το 1-2.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
7. 68' λεπτό Νέο αριστοτεχνικά κτυπημένος φάουλ από τον Ματζούνη στο πρώτο δοκάρι ο Παναγιωτάκος χώνεται στην άμυνα του Ολυμπιακού και με κεφαλιά διαμορφώνει το 3-1
8.Η ομάδα μας έδειχνε ότι θα καθάριζε εύκολα το παιχνίδι έχοντας συντρηπτική υπεροχή, αν στο 75' λεπτό δεν είχε αποχωρήσει ο Αντωνόπουλος από τα χαφ λόγω τραυματισμού και ο νεαρός Φρυγανάς που έκανε καταπληκτικό παιχνίδι λόγω κόπωσης.
9.Οι αλλαγές αυτές αποδιοργάνωσαν το κέντρο της ομάδας μας, ο Ολυμπιακός ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και στο 77' ο Σκριβάνος μετά από ωραία πάσα του Βεζυρτζόγλου μείωσε στο 3-2.
10. 79' Ο νεαρός Βάρκας σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα περνά κάτω από το σώμα του Σολογιάννη και το παιχνίδι έρχεται απρόσμενα για τον Ολυμπιακό στα ίσια.
         Και σαν να μην έφθανε όλο αυτό στο 93' ο Σκριβάνος έχασε μοναδική ευκαιρία να αποδράσει ο Ολυμπιακός ακόμα και με την Νίκη.
          Καλός ο διαιτητής κ. Κασομούλης και οι επόπτες Φρατζή και Αργύρης αν και το έργο τους ήταν πολύ δύσκολο.