nova spor fm

r
/Αν έχετε προβλήματα ακρόασης, πατήστε εδώ

Τα εύκολα - δύσκολα

Τα εύκολα - δύσκολα έκανε η ομάδα μας, στο γήπεδο του Νηλέα Νεοχωρίου και κατάφερε στο τέλος να πάρει αγχωτική νίκη στο 87ο' λεπτό του αγώνα.
Από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα μας έλεγχε απόλυτα το παιχνίδι και φαινόταν από τις ευκαιρίες που έχανε ότι θα ήταν ζήτημα χρόνου το πότε θα επιτύχει το γκολ.
Το 1ο' γκολ το πέτυχε, όταν ο Βεζυρτζόγλου αφού πρώτα έκανε άνω κάτω την άμυνα της ομάδας των γηπεδούχων γύρισε την μπάλα πίσω στον ξεμαρκάριστο Ν. Μεταξά ο οποίος με δυνατό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έγραψε το 1 -0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου χωρίς η ομάδα μας,  να απειληθεί σε καμιά περίπτωση.
Στο δεύτερο ημίχρονο αντί να καθαρίσουμε το παιχνίδι φλυαρούσαμε,  με αποτέλεσμα σε μια αναμπαμπούλα ο Κηπιώτης δεν καθάρισε την φάση και η μπάλα σχεδόν εξ επαφής μετά από κόντρα κτύπησε στο χέρι του Τσούτη και ο κύριος Βρακάς έδειξε την άσπρη βούλα παρά τις διαμαρτυρίες των παιχτών μας.
Το πέναλτι ανέλαβε να το εκτελέσει ένας ο πρώην παίχτης της ομάδας μας ο Γιάννης Γκούμας και παρά την καταπληκτική απόκρουση του Σολογιάννη που τον ψάρεψε, σε δεύτερο χρόνο ο επιθετικός του Νεοχωρίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι και φέρνοντας πάλι το παιχνίδι στα ίσια στο 62' λεπτό.
Την στιγμή αυτή ο κ. Μπασούκος απέσυρε τους Δάσκο και Ν. Μεταξά και έριξε στο ματς άλλους δύο καθαρόαιμους επιθετικούς δίπλα στον Βεζυρτζόγου το Λίφο και τον Σάλεμ.
Από εκεί και πέρα το παιχνίδι μεταφέρθηκε στην εστία των γηπεδούχων οι οποίοι με σκληρό παιχνίδι και καθυστερήσεις προσπάθησαν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας για την σωτηρία τους.
Στο 75' λεπτό ο κ. Βρακάς απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή του ΝΗΛΕΑ Κ. Φραγγή για θέατρο.
Το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 87' λεπτό όταν μετά από καλοτραβηγμένο φάουλ του Μεθενίτη ο Τσούτης σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-1. κρατώντας την ομάδα μας ζωντανή στο κυνήγι της ΚΥΜΗΣ για τον τίτλο.
Άριστη η διαιτησία του κυρίου Βρακά που κράτησε ένα πολύ δύσκολο, δυνατό και σε μερικές περιπτώσεις σκληρό παιχνίδι. Η μοναδική περίπτωση που ελέγχεται είναι η ευκολία με την οποία έδωσε το πέναλτι που κατά την γνώμη μας δεν είχε και ορατότητα να το δει αλλά παρασύρθηκε από τις φωνές της εξέδρας.
Από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι Μεθενίτης, Βεζυρτζόγλου.
Από την ομάδα του ΝΗΛΕΑ οι Γκούμας, Μάλιος Μούντριχας και ο τερματοφύλακας Κότσαρης.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Κ.Ο. ΔΡΟΣΙΑΣ: ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ, Σολογιάννης, Κηπιώτης, Γούναρης, Ματζούνης, Τσούτης, Μεθενίτης, Δάσκος,(Σάλεμ), Φρούσης, Παναγιωτάκος, Βεζυρτζόγλου, (ΛΙΦΟ), Μεταξάς Ν., Τσώκος.
ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ:  ΚΑΤΣΙΝΗΣ, Κότσαρης, Μάλλιος, Μούντριχας, (Μπόνος), Δημολιάννης, Κότσαρης, Ζέρβας, Καρλής, Μακρής, (Βογιατζής), Πόγκας, (Γκόυμας), Ζώντος, Φραγγής.
Την επόμενη αγωνιστική υποδεχόμαστε στο γήπεδο μας την ομάδα του ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ.